Teatr francuski

IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Frankofońskich „10 sur 10” w Poznaniu

Nasza trupa teatralna „Frankofile z Baczyńskiego” pod opieką p. Barbary Majewskiej wróciła z IV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Frankofońskich „10 sur 10” w Poznaniu. Spędziliśmy tam cztery dni (25-28 maja 2018), w trakcie których odbywały się warsztaty teatralne dla uczniów, konferencje dla nauczycieli oraz prezentacje spektakli, nad którymi uczniowie pracowali przez cały rok szkolny. Nasz spektakl nosił tytuł „Pragnienia Demokracji”. Zespoły biorące udział w tym wydarzeniu przyjechały niemal z całej Europy (Polska, Czechy, Białoruś, Litwa, Rumunia, Bułgaria, Albania, Hiszpania) oraz z Afryki (Tunezja).
Było to wielkie święto języka francuskiego, dzięki któremu nie istniały między nami żadne granice. Zawiązywały się nowe przyjaźnie oraz wznawiały się te, zawarte przed rokiem.
Już teraz tęsknimy za przyszłorocznym festiwalem!
Barbara Majewska

Czytaj dalej...

Ogólnpolski Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych

W dniach 31 marca - 3 kwietnia 2017 r. w Poznaniu odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Francuskojęzycznych Drameducation - 10 sur 10 - Pieces francophones a jouer et a lire. 11 uczniów naszej szkoły uczących się języka francuskiego wraz z naszym nauczycielem panią Barbarą Majewską spędziło 4 dni biorąc udział w warsztatach teatralnych z zawodowymi aktorami i reżyserami z Belgii, Kanady oraz ze Szwajcarii. Przyjechaliśmy do Poznania w piątek ok. godz. 15 i po zakwaterowaniu udaliśmy się na zwiedzanie miasta, a wieczorem odbyła się oficjalna gala otwarcia festiwalu. W weekend mieliśmy wyżej wspomnine warsztaty aktorskie i konsultacje. Niedzielnego wieczoru wzięliśmy udział w konferencji z francuskojęzycznymi reżyserami. Poniedziałek był najważniejszym dniem, dlatego, że graliśmy nasze sztuki w Teatrze Polskim w Poznaniu. Po spektaklu otrzymaliśmy same ciepłe słowa od innych uczestników, gości i pisarzy. Pełni wrażeń i ze zdobytym doświadczeniem późnym wieczorem wróciliśmy do Białegostoku.
Karol Czerwiec i Natalia Mielech kl. Ia

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Log in