Osiągnięcia

Osiągnięcia

Osiągnięcia (133)

Szachy

W DNIU 27.10.2017 W ZSI NR1 PRZY ULICY ŁAGODNEJ, ODBYŁA SIĘ LICEALIADA MIASTA BIAŁEGOSTOKU W SZACHACH, NASZE ZAWODNICZKI ODNIOSŁY SUKCES  ZDOBYWAJĄC DRUGIE MIEJSCE W MIEŚCIE. SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁY UCZENNICE. PRZY SZACHOWNICACH OD LEWEJ SIEDZA: ANNA KRYSZTOPOWICZ, ZUZANNA SULIMA, KATARZYNA DRĄGOWSKA, MAGDALENA UŁANOWSKA.
GRATULUJEMY SUKCESU!
opiekun Krzysztof Modzelewski
Czytaj dalej...

Finał Konkursu Życie z FAS? - dziękuję, nie piję

30 października 2017 roku w SP 30 przy Pogotowiu Opiekuńczym odbył się finał VII edycji Konkursu „Życie z FAS? – Dziękuję, nie piję!”. Naszą szkołę reprezentowały Julia  Bogucka z kl. I f (uczennica p. G. Kudelskiej - Pasławskiej), Sabina Doroszczyk z kl. I a i Weronika Obuchowska z kl. III f ( uczennice p. M. Łupińskiej). Jest mi miło poinformować, że Weronika za swoją pracę pt. "Dzisiaj bez alkoholu... i snu" zdobyła II miejsce, zaś Sabina za pracę pt."Pamięć o kieliszku" zdobyła wyróżnienie. GRATULACJE!!!
praca_Sabina-Doroszczyk, praca_Weronika-Obuchowska

opiekun Małgorzata Łupińska

Czytaj dalej...

Brązowy medal dla Bartosza Bonieckiego w Mistrzostwach Europy Kadetów w sumo 2017

Wspaniały sukces w Mistrzostwach Europy Kadetów w sumo w dniach 20-22.10.2017 r. w Warszawie odniósł BARTOSZ BONIECKI, uczeń klasy I f III LO zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej 85 kg. Serdecznie gratulujemy.
W Warszawie w dniach 20-22.10.2017 r. odbyły się MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW i KADETÓW w sumo, na których wystartowało 4 zawodników UAKS „Podlasie” Białystok. W Reprezentacji Polski w MEK U-16 walczyli: MONIKA BOROWSKA – waga 50 kg (uczennica XIV LO w Białymstoku) i BARTOSZ BONIECKI – waga 85 kg (uczeń III LO w Białymstoku). Oboje zdobyli brązowe medale.
BARTOSZ BONIECKI w pierwszym pojedynku uległ zawodnikowi Timurowi Razumkowi z Rosji, następnie po wygraniu walki repasażowej z zawodnikiem Zoltanem Pinterem z Węgier, w walce o brązowy medal Bartosz pokonał zawodnika z kraju Michała Krzysiaka z Dębicy.
Zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok godnie reprezentowali Polskę, Miasto Białystok i województwo podlaskie na MISTRZOSTWACH EUROPY. Sukcesy zawodników UAKS „Podlasie” Białystok w MEJ i K w Warszawie to kolejne doskonałe występy naszych zawodników po medalach zdobytych w tym roku w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Gruzji.
Władysław Kierdelewicz- Wiceprezes UAKS "Podlasie" Białystok, członek Zarządu Polskiego Związku Sumo

                                  

Czytaj dalej...

Licealiada Województwa Podlaskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych 2017 - wyniki

W dniu 11.10.2017 w lesie na Pietraszach odbyła się Licealiada Województwa Podlaskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasza szkoła w kategorii chłopców zajęła 12 miejsce w województwie. Skład reprezentacji :
klasy pierwsze:
Dzienisik Michał I C 13 miejsce
Kalinowski Mateusz I C 42 miejsce
Kamiński Jacek 46 I B 46 miejsce
Syta Mateusz I G 49 miejsce
Stepaniuk Jan I B 62 miejsce

klasy drugie:
Miniuk Piotr II C 6 miejsce
Kosior Patryk II D 9 miejsce
Milewski Jakub II D 36 miejsce

klasy trzecie:
Lebiedziński Krzysztof III D 8 miejsce
Lubczyk Maciej III E 49 miejsce


Tekst i fot.: Kamil Zakrzewski

Czytaj dalej...

Stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku za rok szkolny 2016/2017

20 września 2017 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Białymstoku odbyła się druga część miejskiej inauguracji roku szkolnego 2017/2018, podczas której wręczono akty stypendialne za wyniki i osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017 oraz akty przyznające stypendia artystyczne oraz stypendia za innowacyjną myśl techniczną. Wśród stypendystów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.
Za wyniki i osiągnięcia w nauce na rok szkolny 2017/2018 - stypendium otrzymał Jakub Trzcinka, absolwent III LO .
Za innowacyjną myśl techniczną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów za rok szkolny 2016/2017 stypendia otrzymali:
Paulina Konopko, kl. II b
Emilia Maria Kulikowska, kl. II b
Bartłomiej Łotko, kl. II b
Dawid Mościcki, kl. III b
Marek Nowik, kl. II b
Bartłomiej Staszyński
Jakub Świsłocki, kl. III b
Patrycja Wasilewska, kl. II b
Piotr Wasilewski, absolwent III LO
Szymon Woronowicz, kl. III b
Karolina Zapisek, kl. II b
W dziedzinie twórczości artystycznej akty stypendialne otrzymały uczennice kl. III c Katarzyna Stepaniuk i Michalina Brańska.


Tekst i fot. Katarzyna Maciejuk

 

Czytaj dalej...

Wygraliśmy RoboGame!

W ogólnopolskim turnieju robotów dla dzieci i młodzieży "RoboGame" organizowanym przez RoboSpace oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku w kategorii freestyle wygrał Jamnik - robot zbudowany przez uczniów klasy IB (opiekun pan Grzegorz Nowik). Zarówno wśród głosów publiczności jak i w ocenie jury nasz robot był bezkonkurencyjny. Jamnik powstał dzięki dofinansowaniu Odkrywców Diamentów otrzymanemu w czerwcu 2016r.
Świetnie też spisali się uczniowie klasy 2B, którzy wystawili robota w konkurencji lego sumo (opiekun pan Jacek Cichosz). Po wielu zwycięskich pojedynkach musieli uznać wyższość przeciwnika dopiero w półfinale. W walce o trzecie miejsce nie dali konkurencji szans i uplasowali się ostatecznie na 3 miejscu.
Gratulujemy sukcesów i liczymy na jeszcze lepsze wyniki w następnym roku.
Sylwia Żylińska-Awruk


Uczniowie pana Jacka Cichosza w roku szkolnym 2016/2017 brali udział w jego autorskiej innowacji pedagogicznej "Programowanie robotów Lego metodą PBL" realizowaną w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Pilotaż programowania".logo2

Czytaj dalej...

European Robot Challenge 2017

W Opolu podczas European Robot Challenge 2017 - turnieju nazywanego Mistrzostwami Europy - klasa IB spróbowała swoich sił w trzech kategoriach: linefolower, humanoid sumo i tradycyjnie freestyle. Świetnie wypadł Florek - robot jeżdżący po linii. Najpierw przebojem zakwalifikował się do najlepszej dziesiątki turnieju, aby następnie zająć siódme miejsce. Patrycja, Paulina, Karolina i Emilia wystawią Florka jeszcze raz w tym roku podczas Eastrobo 2017, gdzie liczymy na podium.
Pierwszy raz w zawodach wystartował HumoIt - robot humanoid zbudowany przez Marka i Bartków. Udało się wywalczyć czwarte miejsce, niestety podczas walki nie wytrzymały plastikowe części i robotowi urwało nogę :( Mimo szybkiej operacji klejem na gorąco, nasz robot nie wrócił już do formy sprzed walki.
Niestety w kategorii freestyle nie udało się obronić mistrzostwa zdobytego rok temu. Konkurencja okazała się za mocna dla Jamnika - robota wielozadaniowego, który tym razem poza podium. Teraz kilka dni przerwy, a następnie bierzemy się do pracy, bo następne Mistrzostwa Europy już za rok.
Grzegorz Nowik

Czytaj dalej...

Grzegorz Turkowicz wśród laureatów IV Konkursu Literackiego im. Anny Markowej

Grzegorz Turkowicz, ucz. kl. III g zajął III miejsce w IV Konkursie Literackim im. Anny Markowej. Konkurs organizowany jest przez Instytut Filologii Polskiej, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Rektora Uniwersytetu w Białymstoku. W tegorocznej edycji mottem były słowa "wiemy / wierzymy", zaczerpnięte z ostatniej książki Anny Markowej "Śmierć". Wszystkie nagrodzone prace zostaną opublikowane w czasopiśmie "Próby" oraz w gazecie "Kurier Poranny". http://ifp.uwb.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=815:iv-edycja-2017-wiemy-wierzymy&catid=42:aktualno%C5%9Bci&Itemid=101
Katarzyna Maciejuk
Czytaj dalej...

X Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"

Geograficzna sztafeta pokoleń trwa! Madga Duchnowska, uczennica klasy III g, uzyskała tytuł finalistki X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z przedmiotu geografia z elementami geologii. Po czterech geograficznych tytułach laureatów i dwóch finalistów, zdobytych przez ucznów naszego liceum, Magda dołączyła kolejny i znalazła się w gronie najbardziej utytułowanych, młodych geografów III LO. Gratulujemy!
Na zdjęciu nasza finalistka z Piotrem Raczkowskim, studentem trzeciego roku AGH, laureatem i finalistą olimpiady AGH z 2014 i 2013 r.
Grzegorz Dąbrowski
Czytaj dalej...

Sukces Humanistów !!!

W dniach 15-17 marca odbył się w Lublinie etap centralny XXXV Olimpiady Języka Łacińskiego. Sylwia Jacewicz (IIIa) i Anna Pachciarek (IIa) zdobyły tytuł finalistek i mają gwarantowane 100% na maturze z języka łacińskiego i kultury antycznej oraz ułatwioną rekrutację na wymarzone studia humanistyczno-prawnicze.
Jestem dumna z dziewczyn, praca z nimi była ogromną przyjemnością !!! Mam też nadzieję, że inni NASI HUMANIŚCI pójdą w ślady Ani i Sylwi !!!
Magdalena Bartnicka-Łętowska
20170316 122147
Czytaj dalej...

Łyżwiarstwo szybkie - dobry start naszych reprezentantów

23.03.2017 na Lodowisku w Białymstoku odbyła się Licealiada Województwa Podlaskiego w Łyżwiarstwie Szybkim. Reprezentanci naszej szkoły spisali się bardzo dobrze. Po pierwszej jeździe - 500m (4 krążenia), nasza szkoła zajęła 5 miejsce. W finale - 1000m (8 okrążeń), do którego awansowało tylko 6 szkół, nasi reprezentanci pojechali jeszcze lepiej i końcowy wynik dał nam - 4 miejsce. W rywalizacji uczestniczyło 14 szkół, do podium zabrakło nie wiele, ale to pokazuje, że od paru lat jesteśmy w czołówce łyżwiarstwa szybkiego wśród szkół ponadgimnazjalnych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych
Drużyna III LO Białystok:
Jakub Bagilcz 3f
Mateusz Gawryluk 1h
Mateusz Wiszowaty 3a
Jakub Królik 2b

Opiekun: Piotr Półtorak

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Log in