Studiuj w UMB

Sobotnie warsztaty w ramach projektu Studiuj w UMB

16 marca (sobota) uczniowie klasy I e, I f , I g pod opieka p. J. Ostrowskiej i p. M. Łupińskiej uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu Studiuj w UMB. Tym razem odwiedzili Wydział Nauk o Zdrowiu. Młodzież została przywitana przez panią prof. dr hab. Halinę Car prodziekana ds. rozwoju wydziału. Następnie uczniowie uczestniczyli w ośmiu warsztatach, promujących kierunki kształcenia na Wydziale Nauk o Zdrowiu:
  1. Warsztaty położnicze (trakt porodowy/sala ginekologiczna/sala noworodkowa/fantom
  2. Spotkanie z fizjoterapią
  3. Ćwiczenia prawidłowej emisji głosu i badań narządu słuchu – Zakład Fonoaudiologii Klinicznej i Logopedii
  4. Warsztaty ratowania życia – Zakład Medycyny Ratunkowej i Katastrof.
  5. Wykonanie analizy składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej. Zapoznanie się ze specyfiką pracy w zawodzie dietetyka – Zakład Biotechnologii Żywności.
  6. Wczoraj i dziś anestezjologii, warsztaty monitorowania pacjentów - Zakład Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
  7. Zdrowie Publiczne.
  8. Biostatystyka - unikatowy kierunek wzmacniający potencjał naukowy medycyny
Koordynator Małgorzata Łupińska

Czytaj dalej...

Studiuj w UMB

Od 2013 roku uczniowie klas pierwszych z rozszerzonym programem nauczania biologii uczestniczą w wykładach i warsztatach na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w ramach projektu Studiuj w UMB. Głównym celem projektu jest pokazanie młodym ludziom perspektyw zawodowych w oparciu o ofertę edukacyjną uczelni. Młodzież ma możliwość zapoznania się z zasadami rekrutacji, wysłuchania ciekawych wykładów, poćwiczenia swoich umiejętności manualnych na warsztatach szycia chirurgicznego oraz poznania bazy dydaktycznej najlepszej uczelni medycznej w naszym regionie. Projekt obejmuje trzy spotkania (w soboty) na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii, Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej i Nauk o Zdrowiu.

Koordynator Małgorzata Łupińska

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Log in