Konferencje

Moi przyjaciele – spektakl popsologicznego teatru Pod Wiecznie Zielonym Jaworem

Moi przyjaciele – to kolejny spektakl popsologicznego teatru Pod Wiecznie Zielonym Jaworem. Został wystawiony z okazji wręczania Nagrody Dobrego Polaka 2017. Pragnęliśmy też w ten sposób upamiętnić jej fundatora śp. Jana Żądło.
Młodzież naszej szkoły zaprezentowała zmagania człowieka ze złem tego świata, poszukiwanie dobra i tych wszystkich wartości, które pozwalają odnaleźć właściwą drogę, drogę śp. Jana Żądło i jemu podobnych ludzi spełnionych.
By zachęcić naszych czcigodnych Gości, grono Nauczycieli i społeczność uczniowską do PATRZENIA, SŁUCHANIA I ODCZUWANIA tego co nienamacalne, ale najważniejsze. Natalia Mielech z kl. I A przygotowała tryptyk malarski porywający do uruchomienia zmysłów i wrażliwości metafizycznej.
Piosenki Agaty Budzyńskiej ożywiła anielskim wykonaniem Weronika Śniecińska z kl. I A. Dotknęła swym subtelnym wykonaniem naszych marzeń o pierwszym balu, przyjaźni, poziomkach... Do walczyka porwała wielu dosłownie, innych – metaforycznie Zuzanna Wynimko z kl. I A.
Adrianna Sutkowska z kl. I D zgodziła się wykonać swój demoniczny wiersz o Lilith - Matce Zła, by zaraz poprowadzić nas do rozważań o świetle, które rozjaśnia mroki ciemności.
Dziękuję wszystkim naszym utalentowanym aktorom za tak sugestywne prezentowanie filozoficznych rozważań A. J. Heschel’a i utworów literackich naszych klasyków: Oldze Białokozowicz z III E, Patrykowi Kosiorowi, Karolinie Kananowicz, Ani Statkiewicz, Justynie Jankowskiej i Emilce Ostrowskiej z kl. I D, Sylwii Moczulskiej, Karolowi Czerwcowi, Sylwii Buwaj, Magdzie Kaczyńskiej, Justynie Paszkowskiej, Marcelinie Kopeć z kl I A, Piotrowi Miniukowi, Paulinie Paszko z kl. I C i Piotrowi Kondratowiczowi z kl. I F
Dziękuję również naszym szkolnym muzykom: Kornelowi Olechno z kl. I C, Filipowi Czyżewskiemu z kl. I A, Jakubowi Milewskiemu z kl. D i wymienionemu już wyżej Patrykowi.
Na końcu, ale szczególnie gorąco dziękuję naszym prowadzącym Kamili Wysockiej i Natalii Jakowiec z kl. I A. Tak dzielnie czuwałyście, by wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik.
Zatem: Moi przyjaciele, moi przyjaciele bądźcie zawsze ze mną ... w życiu i teatrze.
Beata Żamojda

Ostatnio zmienianyniedziela, 18 czerwiec 2017 03:10

Log in